بلیت پاسارگاد

همه روزه 8:00- 18:30

روزهای‌ تعطیل: تاسوعا‌‌‌ و عاشورا، رحلت‌ پیامبر (ص)، شهادت‌ امام‌ جعفر صادق (ع)، شهادت‌ حضرت‌ علی (ع)، رحلت‌ امام‌ خمینی (ره)

 ساعات کاری:

بلیت پاسارگاد wifi off بلیت پاسارگاد wifi off بلیت پاسارگاد weelchair on بلیت پاسارگاد weelchair on بلیت پاسارگاد wc on بلیت پاسارگاد wc on بلیت پاسارگاد resturant off بلیت پاسارگاد resturant off بلیت پاسارگاد prayer room on بلیت پاسارگاد prayer room on بلیت پاسارگاد parking on بلیت پاسارگاد parking on بلیت پاسارگاد coffee shop off بلیت پاسارگاد coffee shop off

ویژگی ها:

امکان برگشت وجه بلیت وجود ندارد.

این بلیت تاریخ انقضاء ندارد.

‌کودکان زیر7 سال نیازبه خرید بلیت ندارند.

تهیه بلیت‌ نیم‌ بها و رایگان فقط در محل به‌صورت‌ حضوری‌ می باشد.

تذکرات:

 2 تا 3 ساعت

زمان پیشنهادی بازدید:
step-3 بلیت پاسارگاد step 3 80x80 بلیت پاسارگاد step 3 80x80

نمایش ووچر اختصاصی و ورود به مکان مورد نظر

step-2 بلیت پاسارگاد step 2 80x80 بلیت پاسارگاد step 2 80x80

دریافت ووچر اختصاصی بدون نیاز به چاپ

step-1 بلیت پاسارگاد step 1 80x80 بلیت پاسارگاد step 1 80x80

خرید آنلاین ووچر بدون ایستادن در صف

5,000 تومان

پاسارگاد

پاسارگارد در شهرستانی به همین نام در شمال استان فارس واقع شده است که از جاذبه های تاریخی –گردشگری مهم استان و ایران محسوب می شود و یادگاری ارزشمند از دوران قدرتمند هخامنشیان می باشد که در طول مدت پادشاهی کورش هخامنشی و پسردوم وی به عنوان پایتخت باقی ماند. سازه های پاسارگاد می توان به آرامگاه کوروش بزرگ، کاروانسرای مظفری، باغ پادشاهی پاسارگاد، کاخ دروازه، آرامگاه کمبوجیه، کاخ بارعام، پل کاخ، کاخ اختصاصی و … اشاره کرد. بعد از دوران داریوش، پاسارگارد به یک مکانی با ارزش و مورداحترام بود و بسیاری از شهریاران هخامنشی مراسم تاج گذاری خویش را در آن جا برگزار میکردند. بی تردید آرامگاه کوروش بزرگ از جذاب ترین و مشهورترین جاذبه این مجموعه است که بیش از 2500 سال قدمت دارد و همچنان پابرجاست. این آرامگاه از دو بخش سکوی مطبق و اتاق آرامگاه تشکیل شده است. مجموعه باستانی پاسارگاد به شماره 1106 در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

دیگر مکان های پیشنهادی