بلیت حافظیه

همه روزه 8:00- 1 بامداد

روزهای‌ تعطیل: تاسوعا و عاشورا، رحلت‌ پیامبر (ص)، شهادت‌ امام‌ جعفر صادق (ع)، شهادت‌ حضرت‌ علی (ع)، رحلت‌ امام خمینی (ره)

ساعات کاری:

بلیت حافظیه prayer room on بلیت حافظیه prayer room on بلیت حافظیه psrking off بلیت حافظیه psrking off بلیت حافظیه wc on بلیت حافظیه wc on بلیت حافظیه weelchair on بلیت حافظیه weelchair on بلیت حافظیه wifi off بلیت حافظیه wifi off بلیت حافظیه coffee shop on بلیت حافظیه coffee shop on بلیت حافظیه resturant off بلیت حافظیه resturant off

 ویژگی ها:

امکان برگشت وجه بلیت وجود ندارد.

این بلیت تاریخ انقضاء ندارد.

‌کودکان زیر7 سال نیاز به خریدبلیت ندارند.

تهیه بلیت‌ نیم‌ بها و رایگان فقط در محل به‌ صورت‌ حضوری‌ می باشد.

 تذکرات:

 1 تا 2 ساعت

زمان پیشنهادی بازدید:
step-3 بلیت حافظیه step 3 80x80 بلیت حافظیه step 3 80x80

نمایش ووچر اختصاصی و ورود به مکان مورد نظر

step-2 بلیت حافظیه step 2 80x80 بلیت حافظیه step 2 80x80

دریافت ووچر اختصاصی بدون نیاز به چاپ

step-1 بلیت حافظیه step 1 80x80 بلیت حافظیه step 1 80x80

خرید آنلاین ووچر بدون ایستادن در صف

5,000 تومان

حافظیه

یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی و توریستی شهر شیراز، که شهرت جهانی دارد و نامش برای همه ی ساکنان این سرزمین کهن آشناست، آرامگاه حافظ می باشد که در شمال شهر و جنوب دروازه قرآن واقع شده است. 65 سال پس از درگذشت حافظ، شمس الدین محمدیغمایی وزیر میرزا ابوالقاسم گورگانی حاکم فارس، برای اولین بار ساختمانی گنبدی شکل بر مقبره حافظ بناکرد. این بنا در اوایل قرن یازدهم در زمان سلطنت شاه عباس کبیر تعمیر گردید.

در حال حاضر این مجموعه 2 هکتاری از دو صحن شمال و جنوبی تشکیل شده است که توسط تالاری 56 متری متشکل از بیست ستون از هم جدا شده اند. بنای کنونی به همت علی اصغر حکمت، وزیر فرهنگ وقت احداث شد. طراحی مجموعه توسط آندره گدار معمار فرانسوی صورت گرفت. بخش جنوبی آرامگاه دنیای مادی است که با نزدیک تر شدن به آرامگاه و بالا رفتن از ایوان به سیر و سلوک عرفانی دنیای ملکوت می رسد.

در این بنا گنبد نماد آسمان و بهشت است که درون گنبد با رنگهای مختلف عرفانی  آراسته شده است. آرامگاه حافظ دارای چهار در ورودی و خروجی می باشد که درب اصلی آن سمت جنوب، و دو درب دیگر در غرب و دربی دیگر در شمال شرقی آن وجود دارد. از فعالیت های فرهنگی این مجموعه تاریخی می توان به این موارد اشاره کرد: شعرخوانی شاعران معروف- کنسرت خوانندگان (خصوصا موسیقی سنتی ایرانی و عرفانی) – برگزاری کلاس های حافظ شناسی- برگزاری کلاس و کارگاه های ساخت و ساز موسیقی سنتی