بلیت ارگ کریم خان

همه روزه 8:00- 22:00

روزهای‌ تعطیل: تاسوعا و عاشورا، رحلت‌ پیامبر (ص)، شهادت‌ امام‌ جعفر صادق (ع)، شهادت‌ حضرت‌ علی (ع)، رحلت‌ امام‌ خمینی (ره)

 ساعات کاری:

بلیت ارگ کریم خان prayer room on بلیت ارگ کریم خان prayer room on بلیت ارگ کریم خان psrking off بلیت ارگ کریم خان psrking off بلیت ارگ کریم خان resturant off بلیت ارگ کریم خان resturant off بلیت ارگ کریم خان wc on بلیت ارگ کریم خان wc on بلیت ارگ کریم خان weelchair off بلیت ارگ کریم خان weelchair off بلیت ارگ کریم خان wifi off بلیت ارگ کریم خان wifi off بلیت ارگ کریم خان coffee shop off بلیت ارگ کریم خان coffee shop off

ویژگی ها:

امکان برگشت وجه بلیت وجود ندارد.

این بلیت تاریخ انقضاء ندارد.

‌کودکان زیر7 سال نیازبه خریدبلیت ندارند.

تهیه بلیت‌ نیم‌ بها و رایگان فقط درمحل به‌ صورت‌ حضوری‌ می باشد.

تذکرات:

45 دقیقه

زمان پیشنهادی بازدید:
step-3 بلیت ارگ کریم خان step 3 80x80 بلیت ارگ کریم خان step 3 80x80

نمایش ووچر اختصاصی و ورود به مکان مورد نظر

step-2 بلیت ارگ کریم خان step 2 80x80 بلیت ارگ کریم خان step 2 80x80

دریافت ووچر اختصاصی بدون نیاز به چاپ

step-1 بلیت ارگ کریم خان step 1 80x80 بلیت ارگ کریم خان step 1 80x80

خرید آنلاین ووچر بدون ایستادن در صف

5,000 تومان

ارگ کریم خان

این ارگ که در مرکز شهر شیراز واقع شده است، یکی از بزرگترین بناهای دوران زندیه می باشد که به دستور کریمخان زند ساخته شد. ارگ کریمخانی در واقع اندرونی  و قصر سلطنتی سلسله زندیه بود در ساختن آن معماری نظامی و مسکونی با هم بکار رفته است. طرح کلی آن تحت تاثیر معماری صفوی قرار دارد و بخش اصلی تالارها با نقاشی و تذهیب های زیبا که از نقاشی های صفویه  الگو گرفته، پوشیده شده است. این ارگ به شکل قلعه آجری با دیوارهای بلند ساخته شده که هر گوشه آن برج بزرگی به ارتفاع 15 متر برپا است. در قسمت فوقانی دیوارکی جان پناه دارد که محل استقرار سربازان بوده. از این ارگ در سال های 1315 تا 1350 به عنوان زندان شهربانی استفاده شده است. بخش مسکونی ارگ که در ضلع شمالی، جنوبی و غربی واقع  شده است هر کدام شامل یک ایوان و شش اتاق مسکونی می باشند. حمام خصوصی پادشاه در ضلع شرقی واقع شده است که بخش پرطرفدار مجموعه بشمار می رود.

 

دیگر مکان های پیشنهادی